Srebro inwestycyjne

kopalnia zlota


   Czy warto inwestować w srebro?

Oczywiście, że tak. Co prawda nie jest to inwestycja tak spekulacyjna jak gra na giełdzie (chociaz moze być - kontrakty na srebro si.f) to jednak inwestycje w srebro traktujemy raczej jak inwestycję długoterminową. Obecnie po rekordowych wzrostach złota spodziewamy się równie poważnych wzrostów cen srebra.  

 

      
REKLAMA
Aktualny kurs srebra

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

    Srebro od lat kojarzy mi się z Polską i tylko z Polską. Od dziecka słyszałem frazy: polskie srebra, srebrna zastawa, czy polskie złoża srebra są największe na świecie. Tak to wszytsko prawda. Dzisiaj nie kupujemy srebrnych zastaw, ale kupujemy srebrne monety i sztabki w celach inwestycyjnych. Numizmaty i buliony coraz chętniej kupowane są przez ludzi.

    Numizmaty to srebra o wartości historycznej, srebrne monety kolekcjonerskie czy obiegowe z podobiznami sławnych ludzi z wybitą datą i nominałem, czasami znakiem mennicy. I tak niepozorna zniszczona moneta ma wartość numizmatyczną znacznie przewyższającą wartość srebra w niej zawartego.

    Buliony to monety i sztabki, które nie są środkami płatniczymi ale za to mają wybitą wagę i próbę. Najbardziej popularne to oczywiście monety uncjowe (31,1 grama srebra proby 999). Takie właśnie monety i sztabki cieszą się na rynku olbrzymim zainteresowaniem. Coraz częściej zauważamy że ich wartość również zależy od wybitej daty, chociaż nikt nie zaliczy ich do numizmatów.

   Najlepsze miejsce aby poznać świat numizmatów to serwisy poświęcone tematyce numizmatycznej oraz serwisy aukcyjne.

 

  A może Ty też masz srebro w domu?

Wiele osób ma w domu stare polskie monety nie zdając sobie wogóle sprawy z tego, że są one wykonane ze srebra. Stare monety z lat '70 i '80 miały w swoim składzie 60-80% srebra. Wiele z nich można kupić na bazarach czy aukcjach internetowych.

stat4u

program partnerski  |   inwestycje  |   zloto  |  srebro   |   księgarnia   |   bielizna