Srebrne sztabki inwestycyjne

 

Srebrne sztabki to idealna inwestycja długoterminowa

Srebrne sztabki od lat cieszą się niemalejącą popularnością wśród drobnych inwestorów. Obecnie na rynku mamy boom pod względem ilości emitowanych nowych sztabek. Oczywiście wlele z nich nie nadaje na inwestycje, są za lekkie 1oz lub są próby 0,925 lub po prostu są to sztabki numizmatyczne.

 

Jakie srebrne sztabki najlepiej kupić?

Najlepsze to sztabki wykonane z czystego srebra próby 1000 lub 999,99 dobrze zapakowane w hermetyczne plastikowe opakowania lub zafoliowane i najważniejsze - sztabki muszą być znanych renomowanych firm zajmujących się produkcją metali szlachetnych. Nic nam nie da jeżeli zaoszczędzimy 5% kupując starą brudną i poobijaną sztabkę wątpliwego producenta.

 

Srebrne sztabki 1kg, 5kg i 15kg

Najlepsze srebrne sztabki inwestycyjne to sztabki o masie 1kg. Nie są duże za to produkuje je wiele mennic na świecie. Przy masie 1kg koszty przesyłki są praktycznie pomijalne. Na pewno warto kupić kilka 1kg sztabek niż jedną pięcio czy piętnasto kilogramową. Takie sztabki trudniej sprzedać. Chociaż jest na nie rosnący popyt.

 

Warto poszukać na aukcjach 

Czasami sklepy sprzedające sztabki i monety wystawiają swój towar na aukcjach internetowych. To bardzo dobra oferta jeżeli planujemy zakup nie dużej ilości sztabek. Zawsze cena będzie trochę atrakcyjniejsza niż w sklepie i towar możemy odebrać osobiście. Najważniejsze to bezpieczeństwo. Warto kupować od dużych firm.